Heubach

Heubach'ın İnorganik Toz Boya Pigmentleri

En zorlu uygulamalar için inorganik Toz Boya Pigment renk çözümleri

Inorganik Kimsayal Toz Boya Heubach Pigment Sarı, Mavi, Yeşil ve Siyahtır. oksit, Oksit hidroksit, sülfit, silikat, sülfat veya karbonat bazlıdır.

Daha Dayanıklı Pigmentler

Tüketici ve endüstriyel ürünlerin kalitesi ve kalıcılığı gelişmeye devam ederken, görünümleri ve dayanıklılıkları ile ilgili talepler de artmaktadır. Bu nedenle, boyalar, plastikler, yapı malzemeleri ve seramikler gibi ürünleri renklendirmek için daha dayanıklı pigmentlere yönelik giderek artan bir gereksinim vardır. Sonuç olarak, karışık metal oksitler formül yapanlar için artan bir öneme sahiptir. Son ürünün ekolojik yönlerini hesaba katarken, ısı kararlılığı ve kimyasal inertlik ile hava ve ışık haslığı için en yüksek talepleri karşılamaları gerekir. Bugüne kadar, karmaşık inorganik renkli pigmentler, renk endüstrisi tarafından geliştirilen en kararlı pigment sınıfıdır.

HEUCODUR ®

 pigmentleri bu sınıfa aittir. Eşsiz haslık özellikleri, homojen kristalin karışık metal oksit bileşikleri veren yüksek sıcaklıkta işlemeyle (800 ° C / 1500 ° F’nin üzerinde) doğrudan ilişkilidir. Bu yüksek sıcaklık süreci, kimyasal ve teknik parametreler üzerinde çok hassas bir kontrol gerektirir; Bu, HEUCODUR ® pigmentlerinin üretimi için en güncel en son teknolojiye sahip tesislerle mümkün olmuştur . Sonuç, partikül morfolojisi ve partikül boyutu dağılımı üzerinde çok hassas bir kontroldür, böylece HEUCODUR ® ‘ un gelişmiş yüksek mukavemeti ve örtme gücü ile çeşitli formüle edilmiş sistemlerde bu pigmentlerle elde edilebilen gelişmiş dispersiyonu açıklar .

Heubach GmbH 01 Ocak 2002 yılında, Bayer’in renkleri olan ve Bayer tarafından üretilen Toz Boya Pigment Lightfast Pigmentleri bünyesine almıştır. Bu renkler: Sarı, Mavi, Yeşil ve Siyahtır. Ve artık HEUCODUR® olarak adlandırılmıştır. Bu Toz Boya Pigmentleri ürünleri, iş alanlarında, kullanımlarına kadar know-how patentlidir.
HEUCODUR® metaloksit içerikli ürünler olup, maksimum kaliteyi ve gelişmeyi her zaman amaç edinen müşteriler için vazgeçilmez bir üründür.

HEUCODUR®

HEUCODUR® - HD G 9064

HEUCODUR® - HD 152

HEUCODUR® - HD 156

HEUCODUR® - HD G 9082

HEUCODUR® - HD G 9116

HEUCODUR® - HD 7G

HEUCODUR® - HD 8G

HEUCODUR® - HD 251

HEUCODUR® - HD 252

HEUCODUR® - HD 254

HEUCODUR® - HD 255

HEUCODUR® - HD 256

HEUCODUR® - HD 259

HEUCODUR® - HD G 9180

HEUCODUR® - HD 3R

HEUCODUR® - HD 5R

HEUCODUR® - HD 6R

HEUCODUR® - HD 550

HEUCODUR® - HD 552

HEUCODUR® - HD 555

HEUCODUR® - HD 559

HEUCODUR® - HD 2R

HEUCODUR® - HD 4G

HEUCODUR® - HD 5-100

HEUCODUR® - HD 600

HEUCODUR® - HD 654

HEUCODUR® - HD 5G

HEUCODUR® - HD 820

HEUCODUR® - HD 855

HEUCODUR® - HD 859

HEUCODUR® - HD 920

HEUCODUR® - HD 940

HEUCODUR® - HD 953

HEUCODUR® - HD 953-1

HEUCODUR® - HD 955

HEUCODUR® - HD 9-100

İnorganik pigmentler neredeyse tamamen oksit, oksit hidroksit, sülfit, silikat, sülfat veya karbonat bazlıdır ve dört ana grupta sınıflandırılabilir: beyaz pigmentler, siyah pigmentler (karbon siyahı), renkli pigmentler ve özel pigmentler.

Heubach, renkli inorganik pigmentlerin, özellikle karmaşık inorganik renkli pigmentlerin (CICP’ler) ve (kapsüllenmiş) bizmut vanadat pigmentlerinin üretimi ve geliştirilmesine odaklanmaktadır.

Tüketici ve endüstriyel ürünlerin kalitesi ve performansı ile görünüm ve dayanıklılıklarına ilişkin gereksinimler artmaya devam ediyor. 

Sonuç, son ürünün ekolojik yönlerini hesaba katan, daha dayanıklı ancak uygun maliyetli pigmentlere yönelik sürekli artan taleptir.

Sonuç olarak, karmaşık inorganik renk pigmentleri formülatörler için giderek artan bir öneme sahiptir. İyi bilinen krom ve nikel titanyum sarısı kimyalarını optimize ederek, çeşitli renklerde (sarıdan yeşile, maviye ve siyaha) ekonomik, stabil ve yenilikçi kaplamaları formüle etmek için çok yönlü bir araç sunarlar. Bu, kararlı kafeslerde güvenli bir şekilde barındırılan çinko, demir, titanyum, nikel, kobalt, manganez, üç değerlikli krom ve antimon gibi metal iyonlarına dayanır.

Organik pigmentler yerine CICP’ler kullanılarak bir kaplamanın çok daha yüksek gizlenmesi sağlanabilir, çünkü çok düşük yağ absorpsiyonları nedeniyle çok daha yüksek pigment yüklemesi mümkündür. Bu nedenle CICP’ler, örneğin kurşunsuz üst kaplamalar gibi parlak renkli kaplamalar için organik pigmentlerle birlikte sıklıkla kullanılır.

Olağanüstü ışık haslığı ve sıcaklıklara, kimyasallara (asit ve alkali dahil) ve hava koşullarına karşı direnç sunmaları sayesinde, özellikle yüksek dayanıklılık standartlarını karşılaması gereken kaplamalar için de uygundurlar. Bunlar, örneğin, toz ve bobin kaplamaları ve fırın emayelerini, ayrıca plastik ve çimento, beton, çatı kaplama granülleri ve seramik uygulamaları gibi dış yapı ürünlerini içerir.

Nikel rutiller, farklı renk tonlarına sahip açık limon sarısı pigmentlerdir. Bunlar, kalsinasyon sıcaklığı ve süresinin değiştirilmesiyle elde edilir ve farklı partikül boyutları ile sonuçlanır. Kalsinasyon sıcaklığı ne kadar yüksek ve uzun olursa, nihai ürünün rengi o kadar koyu ve kırmızıdır.


Krom rutillerinin rengi, partikül boyutuna ve renklendirici iyon içeriğine bağlı olarak açıktan orta koyu sarıya değişir. Nikel rutil pigmentlerde olduğu gibi, PBr 24 ürünleri daha yüksek bir sıcaklık ve artırılmış kalsinasyon süresi uygulayarak daha koyu ve daha kırmızı hale gelir.


Nikel ve krom rutil sarıları için çok önemli bir kullanım, endüstriyel ve mimari kaplamaların yanı sıra inşaat endüstrisinde, özellikle çelik ve alüminyumu bobin kaplamada ve ayrıca makine, araç veya konteynerlerde kullanılır.


Ayrıca rutil sarı pigmentler, dış mekan kullanımı için sert poli (vinil klorür), masterbatchler ve yapı ürünleri gibi tüm plastik uygulamalarında (PE, PP, PVC vb.) Güvenle kullanılabilir.


Rutil sarı pigmentler, olumsuz toksikolojik ve ekolojik özelliklere sahip kadmiyum sarılarının yerini almak üzere mühendislik plastiklerinde (ABS, PC, vb.) – örneğin otomotiv uygulamalarında, elyaflarda ve ince film plastiklerinde – giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bu uygulama alanı için titanyum dioksit ve pahalı organik pigmentlerin bir kombinasyonundan daha ekonomik olarak kullanılabilirler.

Kristal yapıdaki üç değerlikli krom içeriğini artırarak, Heubach’ın mavi spinel pigmentlerindeki renk tonları, kırmızı gölge mavisinden (PBl 28) yeşil gölge mavisine (PBl 36) kadar değişir. Kobalt, çinko, alüminyum, titanyum ve nikel kullanan karmaşık bir inorganik renk pigmenti olan PG 50 ile parlak bir yeşil elde edilir.


(Ters) spinel pigmentler için tipik uygulamalar bir kez daha yüksek dayanıklılık gerektirenlerdir: Örnekler arasında bobin kaplama, dış toz kaplamalar, sıvalar, mimari kaplamalar ve beton yer alır.

Bu ürünler, sıcak çikolata kahverenginden koyu, mavi kahverengiye kadar renkler sergiler.


PBr 29 pigmentleri, daha ucuz demir oksitlerin stabilite, renk tonu ve reoloji açısından daha düşük performans sergilediği durumlarda kullanılır.


PBr 29 için tipik uygulamalar, demir oksitlere kıyasla çok daha yüksek stabilite sundukları özellikle PVC olmak üzere plastikleri içerir.

Siyah spinel pigmentler (PBk 27, PBk 28) oldukça dayanıklı siyah renk seçenekleridir.


Siyah spineller, karbon siyahına göre daha az jetness ve renk mukavemeti göstermelerine rağmen, daha zorlu uygulamalarda sıcaklık direncini ve hava koşullarına dayanıklılığı artırmak için kullanılırlar. Sonuç olarak tencere kaplamalarında, silikon sıcaklığa dayanıklı kaplamalarda, bobin kaplamalarda ve seramik uygulamalarında kullanılırlar.

Bizmut vanadat pigmentleri, yeşilimsi ila kırmızımsı sarı arasındaki spektral aralığı kapsar. Özellikle TiO 2 ile indirgemede iyileştirilmiş opaklık, yüksek parlaklık, iyi renklendirme gücü ve mükemmel hava ve ışık haslığı sergiledikleri farklı kaplamalar ve plastik uygulamalarında kullanılabilirler . Ayrıca, oldukça kolay dağılabilirler ve solvent ve su bazlı sistemlerde kullanılabilirler.


Alümina / silika kapsüllenmiş bizmut vanadatlar, yüksek sıcaklıklarda bile sabit bir renk tonu gerektiren plastik uygulamalar için en uygun pigment sınıfıdır. Nedeniyle çevrelenmiş olmaları, bu asit, alkali karşı geliştirilmiş bir direnç sergileyen, SO 2 hem de ısı, ışık, UV radyasyonu gibi.

Başa dön
small_c_popup.png

İlginiz için teşekkürler

sizlere avantaj sağlayacak teklifimizle en kısa sürede dönüş sağlayacağız